wtorek, 19 stycznia 2010

meta zjawiska


dahab nawiedziła potęzna burza.
9 lat nie było błyskawic.....2 lata nie spadła kropla deszczu.
Padało całą noc, dahab pozostał na 2 dni bez prądu i sieci komórkowej. Drogi nieprzejezdne, zalane i rozmyte.Potęzne masy błota spłyneły z gór do morza, po kilku godzinach zmagania się wody z napływającą mazią, morze poddało się, powoli pomieszało się tworząc na kilka godzin, może dni, breję w której nikt nie chce się zanurzyć.
Dzięki deszczowi wszystko nabrało nowego koloru....
góry oczyściły się z pyłu, mienią się tysiącem odcieni teraz.

Miasto troszkę obmyte, na pewno zmusiło to zjawisko do sprzątania....my, bardzo szczęśliwie, jako nieliczni, zachwolaliśmy pełną suchość. Leon oglądał meta zjawisko z dachu, podniecony przybiegał co chwila abyśmy sie ruszyli oglądać tysiące błyskawic rozpruwających niebo.

powoli już wszystko wróciło do normy. telefony działają, niektórzy stracili domy, niektórzy ponoć i życie. Mówi się o plotce wypadku na drodze, w którym miałoby niby oddać życie 10 osób. Informacja nie sprawdzona.

Od 5 dni bez pracy, myślę o przeniesieniu się na boat safari do sharmu albo do jordani. Czekam na odpowiedź w sprawie pracy. Zważywszy, że muszę niebawem powrócić, szkoda marnować czas. Nie nurkowanie też jest przyjemne. Nudzenie się i nic nie robienie tez. Duza zmiana po szaleńczym trybie pracy przez ostatnie 4 miesiące.

1 komentarz:

  1. z tymi 10-cioma osobami to całkiem możliwe... w drodze na lotnisko widzieliśmy wzdłuż drogi kilka świeżych wraków - a wtedy była ładna pogoda ...

    OdpowiedzUsuń